امین یاشار امیرپور

امين “ياشار” اميرپور متولد فروردين 1362 تهران است. وي از كودكي به هنر، تصوير و صدا بسيار علاقه مند بود و به زودی با ريتم هاي موسيقي آشنايي كامل پيدا كرد. استعداد عجيب او در هماهنگ سازي بدن خود با ريتم به نحوي بود كه با تنها یک بار مشاهده، حركات را الگو سازي مي نمود. توانایی او در تلفیق حرکات، نشان از علاقه شدید وی به رقص داشت.
در دوران تحصيل (از دبستان تا دبيرستان) طعم شیرین بازيگري را نيز در تئاترهاي مدرسه اي و خياباني چشيد و به دليل علاقه بی حدش به اين رشته، به تحصيلات آكادميک و حرفه اي پرداخت. وي در رشته گرافيك كامپيوتر ادامه تحصيل داد و همین بهانه اي شد تا رشته تحصيلي خود را با هنر نیز بیامیزد و از گرافيك به عنوان راهكاري در زمينه فيلمسازي به صورت حرفه ای استفاده نماید.

او در دوره هاي تخصصي تدوين و جلوه هاي ويژه كامپيوتر بر روي پرده هاي كروماكي و انيميشن سازي نیز شرکت کرد. امیرپور مدتي را در دانشكده صدا و سيما مشغول تحصیل بود و مدرك بازيگري حرفه اي را از آن مرکز اخذ نمود. او در سال 1383 در دومين جشنواره سينمايي جام جم به دليل اجراي زيباي حركات موزون كه طراحي، آموزش و اجرای آن تماما به عهده خود او بود، برنده جايزه ديپلم افتخار شد.
از ديگر كارهاي وی آموزش تلفیقی رقص هاي ايراني و فولکلریک محلی از جمله قاسم آبادی، تركی و رو حوضی با رقص های ام جِی، هیپ هاپ، سالسا، سامبا، اسپانيايی، باله و عربی بوده که در كنسرت های مختلف از آن ها استفاده شده است. امین “یاشار” امیرپور هم اكنون با شيوه هاي پيشرفته و تخصصي در زمينه طراحی و آموزش رقص های تلفیقی فعاليت خود را همچنان در زمينه هنر ادامه می دهد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استاد امین یاشار امیرپور میباشد.